Facebook Canlı Yayın İzlenme

Sosyal medya platformlarının günümüzde bu denli önemli bir yere sahip olmasında en çok etkili olan başyapıtlardan birisi de tabi ki de Facebook adlı sosyal medya sitesi olarak düşünülebilir. Facebook 2006 yılında piyasaya çıktığında şu an ortaya çıkardığı devrimsel değişikliklerin hiçbirini hedeflememişti. Ancak günümüze geldiğimizde Facebook’un gerçekten de devrimsel niteliklere sahip büyük değişiklikler yaptığını görmek çok kolay. Bu değişiklikler ortaya çıkmadan önce Facebook sadece Harvard öğrencilerinin sosyalleşmek için kullandığı bir yerdi, ancak günler geçtikçe daha çok insan bu sosyal medya platformuna akın etti ve günümüzü şekillendirdi. Son yıllarda her ne kadar eskisi gibi popüler olmasa da Facebook hala çok fazla kullanıcıya hitap etmeyi başarabiliyor. Hatta bu emektar Sosyal Medya platformu artık farklı işlevlere de sahip.

İlk önce e-ticaret ve grup toplantıları gibi farklı eklentilere sahip olmuştu. Artık bir canlı yayın sistemi bile var. Facebook Canlı Yayın hizmeti aslında profesyonel bir altyapıya sahip ve tıpkı Twitch gibi oyuncuların canlı yayın açmasına olanak veriyor. Tabi ki de sadece oyuncular için değil, canlı yayın açmak isteyen herkes için altyapı hizmeti sağlanıyor. Bu yayınlar yoluyla insanlar çok fazla kişiyle etkileşim kurma fırsatı yakalıyorlar ve bu fırsat tabi ki de değerlendirmeye oldukça müsait bir yapıda. Çünkü Facebook hala çok fazla kullanıcıya sahip ve bu kullanıcıların çok küçük bir kısmına bile hitap etmek sizi ünlü yapabilir ya da kitleleri yönetme şansı verebilir.

Günümüzde yayıncıların çok iyi paralar kazandıklarını hepimiz biliyoruz, benzeri bir durum Facebook canlı yayınları için de geçerli olabiliyor. Ancak genellikle görüyoruz ki canlı yayın açmaya yeni başlayan kişiler neredeyse hiç izlenmiyorlar, geçmişten gelen bir kitleleri yoksa gerçekten de neredeyse tek başlarına oyun oynuyorlar ya da canlı yayın açıyorlar. Peki, bu durum nasıl çözülebilir?

Facebook Canlı Yayın İzleyicisi Nasıl Arttırılır?

Daha fazla canlı yayın izleyicisi çoğunlukla daha fazla kazanç ve popülerlik anlamına geliyor. Ancak daha fazla canlı yayın izleyicisine erişmek nasıl mümkün oluyor? Birçok kişi sıklıkla yayın açmasına rağmen iyi bir kitleye ulaşmayı başaramıyor. Burada temelde dikkate alınmayan bazı kilit noktalar olduğu söylemek gerek. Öncelikle Facebook Canlı Yayın İzleyicisi Nasıl Arttırılır? sorusunu soruyorsanız bir kanalınız olduğunu varsayabiliriz. Eğer bir kanalınız yoksa sitemizden Facebook Canlı Yayın Açma yöntemlerini araştırıp bulabilirsiniz. Ancak şimdi konuya dönelim, daha fazla kişiye ulaşmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken şeyler şu şekilde listelenebilir:

  • Daha fazla kişiye ulaşmak istiyorsanız öncelikle Facebook Canlı Yayın kullanmayı öğrenmeniz gerekiyor. Bunun temel nedeni insanların, kimsenin izlemediği bir yayıncıyı izlemek istememeleri. Sadece birkaç kişi sizi izlerken yayınınıza başkalarının gelmesi ne yazık ki olanaksız diyebiliriz. Bu nedenle Facebook İzlenme kullanma fikrini değerlendirmeye almanız çok önemli.
  • Canlı yayınlarınızda çekilişler yapmanız daha fazla kişiye hitap etmenizi sağlayacaktır. Çünkü çekilişler çoğu zaman insanların ilgisini çeker ve hiçbir maddi karşılık vermeden kazanmalarına yol açar. Bunu değerlendirin ve insanlara duyurun.
  • Canlı yayınlarınızdan komik kesitleri Instagram sayfalarına reklam vermeyi deneyin. İnsanların ilgisini bu şekilde çekebilirsiniz.
  • Farklı yayıncılarla iş birliği yapmak kısa sürede uçmanızı sağlayacaktır. Birçok kişinin sizi hızlıca tanımasını istiyorsanız farklı yayıncılarla yayın açmayı deneyebilirsiniz. Hatta bunun için gerekirse para bile teklif edebilirsiniz.
  • Hangi günlerde ve hangi saatlerde yayın açacağınızı sayfanızda belirtin. Bu insanların size ulaşım sağlamalarını kolaylaştıracaktır.